Projenin 5. Toplantısı Malatya'da Yapıldı.

Projenin 5. Toplantısı Malatya'da Yapıldı.  25.03.2015

 

5. toplantı ve etkinlikler dizisi 22-27 Mart 2015 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirildi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel ortaklarının temsilcileri ile birlikte Casa Corpului Didactic Dolj ve yerel ortaklarının temsilcileri katıldılar.

Toplantı sürecinde, yapılan ve yapılacak çalışmalar ele alınıp değerlendirildi ve aynı zamanda İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü konferans salonunda eğitim fakültesinin farklı bölümlerinde eğitim gören öğrencilere proje ile ilgili bilgilerin yanısıra toplumdaki psikolojik şiddet ve verdiği zararların boyutları paylaşıldı. Öğrencilere proje materyallerinden olan broşürler, dosyalar ve kalemler dağıtıldı.

Diğer etkinlik proje yerel ortağı olan Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Okul öğrencilerine yönelik düzenlenen seminer/söyleyişte proje konusu olan psikoloijk şiddet ve tahrip edici yönleri ele alınarak bilgilendirme yapıldı. Faith Anadolu Lisesi Rehber öğretmeni Mehmet Şimşek’in psikolojik şiddet üzerine yaptığı sunum sonrası, proje ortağı Casa Corpului Didactic kuruluş temsicileriyle söyleşi gerçekleştirildi.

25.03.2015 tarihinde Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Çok amaçlı toplantı salonunda yerel ortaklarımız olan Fatih Anadolu Lisesi, Turizm ve Otelcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokulu öğrenci velilerine yönelik bir seminer düzenlendi. Bölgesel ortak Casa Corpului Didactic adına Craiova Universitesinden akademisyen Emilia Sorescu ve yerel ortak İnönü Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Hikmet ZELYURT aile içi iletişim başlığı altında, psikolojik şiddet ve zararları anlatıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren seminer esnasında, katılımcılara, proje kapsamında hazırlanan pandomim oyunu da gösterildi.Okunma : 911        « Haber Listesine Dönmek için tıklayınız
Yukarı
Toplam tekil: 54074  •   Bugün Çoğul: 22  •   Bugün Tekil: 18  •   Sitede 1 kişi aktif