Projenin 3. Toplantısı Malatya'da Yapıldı.

Projenin 3. Toplantısı Malatya'da Yapıldı.  30.04.2014

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal ajansı tarafından kabul edilen “En Tahrip Edici Tehdit Olan Psikolojik Şiddeti Toplumumuzdan Uzaklaştıralım “ isimli proje kapsamında öğrencilere seminer verildi.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal ajansı tarafından kabul edilen “En Tahrip Edici Tehdit Olan Psikolojik Şiddeti Toplumumuzdan Uzaklaştıralım “ isimli proje kapsamında öğrencilere seminer verildi.
Romanya’nın “Casa Corpului Didaktic Doli” kurumuyla ve yerel ortakları ile yapılan çalışma kapsamında psikolojik şiddet ve hoş görü Battalgazi Halk Eğitim Salonu’nda öğrencilere verilen seminerde, psikolojik şiddettin türleri ve toplumsal tahrip yönleriyle ilgili sunular yapıldı ve aynı zamanda hoş görüyle ilgili bir sunu gerçekleştirildi. Böylelikle, sunular aracılığıyla, toplumsal hoşgörü eşitliği, yasal düzenlemeler, insanların birbirlerine yönelik şiddetle mücadelede hizmet sunumu, şiddete maruz kalan öğrencilerin ve gençler ve iletişim’ konularını öğrencilere, öğretmenler ve idarecilere aktarıldı.


Proje koordinatörü Hasan TOMAN’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen, Fatih Anadolu Lisesi ve Malatya Turizm Otelcilik Anadolu Lisesi, Kazım Karabekir İlkokulu ve orta okulu öğrencilerinin katıldığı seminerde ilk önce Romanya Craiova Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Doina Crisu’ya söz hakkı verildi ve yapılan sunum Türkçeye çevrilip öğrencilere aktarıldı. Proje ortaklarından İnönü Üniversitesinde görevli öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Hikmet Zelyurt, öğrencilerin karşılıklı birbirlerini anlama ve iletişimin faydaları hakkında bilgiler paylaştı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Uzmanı Ferat Dalaman duygudaşlık kurma adı altındaki sunumu öğrenciler tarafından dikkatle dinlendi. Salonda ki öğrenciler için hazırladığı bir birimizi anlama ve sevmeyle ilgili tarihe anlamlı söz ve düşünceler katan atalarımızın sözlerinden oluşan görsel sunumuyla yaklaşık 2 saat süren program sona erdi.


Seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sedat Yetiş, Şube Müdürü Memduh Büyükkaya, Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Kaçmaz, Malatya Turizm Otelcilik Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Cangir, Kazım Karabekir İlkokulu müdürü Kazım Meral,  Kazım Karabekir ortaokulu öğretmenleri ve Romanya’dan katılan Eğitim Heyeti üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Romanya’dan çalışmalara katılan kişilerin isimleri ise aşağıda verilmiştir.
Rotariu Olga Alina, Rotariu Dan-Doruleţ, Vasile Ştefan, Niţă Andreea-Mihaela, Niţă, Dragoş, Feraru Monica, Buzatu Camelia, Beţiu Anicuţa, Buia Mariana, Crişu Doina
Chirea Mircea, Mark Aurel, Chirea Daniela, Grigorescu Angela, Stănescu Marius, Cristofir Carla, Crişu Nicolae, Buia Andrei, Ciobanu Cristi 

Haber ile ilgili Görseller için tıklayınız.

Okunma : 1159        « Haber Listesine Dönmek için tıklayınız
Yukarı
Toplam tekil: 54074  •   Bugün Çoğul: 29  •   Bugün Tekil: 18  •   Sitede 1 kişi aktif