Hayat Boyu Öğrenme Programı

Hayat Boyu Öğrenme Programı "Stop Mobbing" Ortak Proje Toplantısı  13.09.2013

 

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün 2013 Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında hazırladığı “Psikolojik Şiddeti Toplumumuzdan Uzaklaştıralım” isimli projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.
 
Projenin Romanya ortağı CASA CORPULUI DIDACTIC DOLJ kurumuyla , Türkiye yerel ortakları Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldiler.Proje öğrencilere okul idaresi ve öğretmenlerine yönelik bir dizi faaliyetler içermekte.
 
Proje Koordinatörü Öğretmen Hasan Toman yaptığı açıklamasında;  hazırladığımız bu anlamlı proje yetkili organlar tarafından kabul edildi. İlimizden böyle bir projenin ulusal ajans tarafından kabul görmesi gelecekte yapılması düşünülen çalışmalara rehberlik edeceğini düşünüyoruz. Bu proje bireylerin içinde yaşadıkları toplumdaki psikolojik şiddet içeren olgulardan  uzaklaştırmayı hedefliyor. Projemiz ayrıca toplumda saygılı, sağlıklı,  iyi ilişkilere önem veren ve yaşanabilir ortamların oluşmasına katkı sağlamayı hedefliyor dedi.
 
Projenin yerel ortakları, Malatya İnönü Üniversitesi-Eğitim Bilimleri Enstitüsü, BİLSAM ve 3 Liseden oluşuyor. Bu kurumlar Proje uygulama sürecinde ortak çalışmalar ve faaliyetler yapacaklar. Projesinin 2 yıl süreceği belirtildi.
 
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Numan Örnek, İnönü Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim üyesi  Prof Dr Mustafa Arslan ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd Doç Dr Hikmet Zelyurt ile Proje Üyesi Öğretmen Eyüp Işık katıldı.

Okunma : 849        « Haber Listesine Dönmek için tıklayınız
Yukarı
Toplam tekil: 54074  •   Bugün Çoğul: 36  •   Bugün Tekil: 18  •   Sitede 1 kişi aktif